You brought 1.5 dozen bagels to school. a dozen bagels cost $5.98. you used a coupon that took $1.00 off of the total. how much did you pay for the bagels?

Other questions on the subject: Mathematics

pakistan's principal natural resources are arable land and water. about 25% of pakistan's agriculture accounts for about 21% [1] of gdp and employs about 43% of the labour force. i...Read More
1 more answers
Mathematics, 21.06.2019, granniejo
your exact question is kind of difficult to understand, so maybe an example will explain what you're supposed to do? i'll work through the first problem on the worksheet.suppose...Read More
2 more answers
Mathematics, 21.06.2019, 365371
answer 1 : option "c"answer 2 : option "d"answer 3 : option "b"answer 4 : option "d"answer 5 : option "b"answer 6 : option "a"answer 7 : option "c"answer 8 : option "d"answ...Read More
2 more answers