Abakery offers a sale price of $3.50 for 4 muffins. what is the price per dozen?

Other questions on the subject: Mathematics

Mathematics, 21.06.2019, lewisf5929
$482.5 is the FINAL ANSWERTo find commission:We can use the base of 100% being 1650We can use 5% because thats her commissionUse: 100(x)=1650(5) -> 100(x)=8250 after doing math,...Read More
2 more answers