Proportions have the same __ __ and are the same when .

Answers

60%

to determine the unit cost your would divide the total cost by the number sold.

 

7 bagels for $4.41       $4.41/7 = $.63 each at fresh side

 

5 bagels for $3.60         $3.60/5 = $.72 each at value mart

answer: y=4000x+14000

step-by-step explanation:

Estimate an equation for the line of best fit for the following scatterplot
X=y+4 is the answe


Do you know the answer?

Other questions on the subject: Mathematics

Mathematics, 21.06.2019, shay8181
1. Solution Using Coins and Pouches: Take away 2 coins, then divide by 4. 1 pouch is equal to 4 coins.   Solution Using Equations: 4x + 2 = 18, 4x = 16, x = 4.   Check Your 4(4)...Read More
2 more answers
Mathematics, 21.06.2019, rave35
 The correct option is (C) Graph Y.Step-by-step explanation:  The given function is:We are to select the correct graph that corresponds to the above function f(x).Since we are dea...Read More
1 more answers
Mathematics, 22.06.2019, kenz2797
7) 44if you add up the sides 10+9+9(the bottom side)+7+5+4=448) 6the sides of the triangle are 3,4,5.4 and 5 are shown. the  three is because you subtract 7 from 10 (the length of...Read More
2 more answers