Which one is linear


Which one is linear

Answers

step-by-step explanation:

to find the unit price, we must figure out the cost of one item (in this case one dish towel).   to do this, we divide the total price ($7.92) by the number of items bought (for this problem it is 8, because there are eight dish towels in one pack).  

$7.92/8 = $0.99

therefore, the unit price, or the price of one dish towel, is $0.99.

hope this !

A)

Step-by-step explanation:

HOPE THIS HELPS

HAVE A GOOD DAY

GOOD LUCK

B

Step-by-step explanation:



Do you know the answer?

Other questions on the subject: Mathematics

Mathematics, 21.06.2019, sonyav732
to answer this you would add the amout of pages left to read with the amount of pages she has already read.example: if she read 16 pages then there would be 200 pages in total....Read More
2 more answers
Mathematics, 22.06.2019, suewignall
students groupstep-by-step explanation: a person who   joins a party or a seminar can explain his feelings about that particular occasion better more than anyone else.as bella...Read More
3 more answers