Four muffins cost $12. complete the modle to find the cost per muffins

Answers

i think 1: 2

step-by-step explanation:

its 4 because 2 times 2 is 4, if you double the number two you get four

3$

Step-by-step explanation:

12÷4=3

each muffin cost 3$

3$

Step-by-step explanation:

12÷4=3

each muffin cost 3$



Do you know the answer?

Other questions on the subject: Mathematics

Mathematics, 21.06.2019, shonesam98
1. A pinhole camera (also referred to as a camera obscura) is a simple camera without a lens and with a single small aperture – effectively a light-proof box with a small hole in o...Read More
1 more answers
Mathematics, 21.06.2019, nanda22
Answer: $4034.40step-by-step explanation: the perimeter of the field is the sum of the lengths of the four sides: 47 yd + 158 yd + 47 yd + 158 yd = 410 ydthe cost of 3 ft (1 yd) o...Read More
1 more answers
Mathematics, 21.06.2019, nenaa29
AH = 24 unitStep-by-step explanation:Since, in triangles ABC and BHC,     ( Right angles)     ( Reflexive )Hence, By AA similarity postulate,By the property of similar triangle, H...Read More
2 more answers
The average number of subscribers to the online magazine in 2010 was 320,000.The percent increase in the average number of subscribers in 2011 to the average number of subscribers...Read More
2 more answers
1. -22. 33. -4Those are the first 3 equations135 + 89 = 224325 - 224 = 101I am not sure what the inequality would be... im sorry4x + 6 < -6 Answer is -3x+x-4 < 10Answer is 7T...Read More
1 more answers