Three apples and four bananas cost $4.85 and three apples and 10 bananas cost $8.75 what’s the cost of the apple

Answers

answer: (1,3) (3,-1) (5,-5) ?

step-by-step explanation:

A: 18/15b : 7 - -8 = 15 , 12 - -6 = 18 the y variable always goes over the x variables, c : same thing a
The answer is b: step 2.
Y’all got the baby baby money in


Do you know the answer?

Other questions on the subject: Mathematics

If we assume Aa is husband which is hetero-zygote and aa is wife which is normal then their cross will be Aa X aa and first generation will be Aa aa aa Aa.Further explanationCross...Read More
1 more answers
Here we have to divide 2872 by 76.When we divide 2872 by 76 first we will take 287. Now we know that . When we subtract 228 from 287 we will get 59.Now the fourth digit is 2. So we...Read More
2 more answers
You need to include the original coordinates of the triangle to answer this. and how much does it translate (move left right up down)...Read More
1 more answers
QUESTION 1We want to simplify,We regroup to obtain,We simplify to obtain,QUESTION 2We want to solve We group like terms to obtain,SimplifyWe divide both sides by 5 to get,This give...Read More
2 more answers